SPORTSZAKMAI KOLLÉGIUM - SZEGED

Utolsó módosítás dátuma : 2017. november 12.

A Testnevelési és Sporttudományi Szakmai Kollégium soron következő ülése zajlott Szegeden.

2017. november 9-én Szegeden a JGYPK Testnevelési és Sporttudományi Intézetében zajlott a TESTNEVELÉSI ÉS SPORTTUDOMÁNIY SZAKMAI KOLLÉGIUM ülése. A Szakmai Kollégiumot azon hazai felsőoktatási intézmények képviselői alkotják, ahol sporttudományi képzés zajlik. Döntései, határozatai alapján tanácsadó, javaslattevő funkciót tölt be a felelős oktatáspolitikai döntéshozók felé. Mindenkori elnöke a Magyar Testnevelési Egyetem rektora.
Az ülés napirendi pontjai között szerepelt az elmúlt időszak beszámolója, a 2017. évi felvételi eljárás tapasztalatai, az edző alapképzési szak KKK módosításának tervezete, a felsőoktatás sportjának helyzete, valamint az iskolai gyógytestnevelés problémáinak megoldása.
A hazai sporttudományi intézetek képviselői mellett Intézetünket, és az Eszterházy Károly Egyetemet, intézetigazgatói megbízás alapján Dr. Fügedi Balázs képviselte.

Sporttudományi Intézet