OTDK 2019

Utolsó módosítás dátuma : 2019. április 02.

XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia, Budapest

Idén a Testnevelési Egyetem rendezte meg Budapesten a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát március 28-a és 30-a között. A Testnevelés- és Sporttudományi Szekcióban az egyetemünkről az alábbi hallgatók vettek részt:

Az edzéselmélet témakörben Varga Szabolcs a „Mobil teljesítménydiagnosztika lehetőségei a kerékpáros edzéstervezésben" címmel, Dr. Révész László témavezetésével.

Sportpedagógia, Testneveléselmélet, Tantárgypedagógia témakörben Zimmermann Márió „A motorikus és pszichés képességek kapcsolatának vizsgálata a teljesítményre középiskolások körében", Nemes Klaudia „Az általános iskolások viszonyulása a testnevelés órához, illetve a NetFit eredmények összehasonlítása az előző évi eredményekkel " című előadások zajlottak le, szintén Dr. Révész László konzulens közreműködésével. Ebben a szekcióban hallhattuk Kobela Tamara előadását is „A szülők értékrendszerének kapcsolódása az iskolai testneveléshez" címmel, melynek témavezetője: Dr. Mogyorósi Zsolt.

A Testnevelés és Társadalomtudomány témakörben Császár Attila adta elő a prezentációját „Testnevelő tanárok pályaválasztása és pályaelhagyása" címmel Prof. Dr. Bognár József témavezető segítségével.

A Sportpszichológia szekcióban Spolmin Roberta (témavezető: Dr. Hanák Zsuzsanna) „Az egyéni és csapatsportot űző sportolók összehasonlítása szorongási mutatóik és a teljesítményhelyzetben jellemző beállítódásuk alapján" című munkáját mutatta be.

Az idei megmérettetés igen rangos volt, hiszen a tudományos munkák száma 125 volt, mely az eddigi legmagasabbnak bizonyult.

A pályamunkák és a témavezetés mellett a Sporttudományi Intézet számos oktatója bírálóként is részt vett az OTDK előkészítésében, valamint Prof. Dr. Bognár József Intézetigazgató Úr szekcióelnökként, míg Dr. Hideg Gabriella Tanárnő zsűritagként kapott meghívást az eseményre.

Az összefoglalót írta: Nemes Klaudia