Oktatás határhelyzetben II. Konferencia

Utolsó módosítás dátuma : 2018. október 16.

Dr. Hideg Gabriella tudományos munkája

2018. Október 12.-én került megrendezésre a romániai Nagyváradon az Oktatás határhelyzetben II.
Konferencia a Partiumi Keresztény Egyetem szervezésében. A rendezvény idei mottója „Életre nevelni" volt. A szekciók számos érdekes és aktuális témát dolgozott fel, pl: a felsőoktatás jelenlegi helyzete, tanárképzés dilemmái, tehetség gondozás modern lehetőségei.
Kollégánk Dr. Hideg Gabriella kettő szekcióban, egy első szerzős és egy társszerzős előadást tartott.
Témái
Dr. Hideg Gabriella: Értékek és értékváltozások. Általános iskolások és egyetemisták példaképválasztásai
(Nevelésszociológiai kutatások szekció)
Csapó Mária, Dr. Hideg Gabriella: A tehetséggondozás formái az Értékközvetítő és kepésségfejlesztő
Programot megvalósító iskolák és a Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája tükrében
(Különleges helyzetek szekció).
Az előadások tanulmány formájában 2019.-ben tanulmánykötetben jelennek meg.