Gyógytestnevelés Konferencia

Utolsó módosítás dátuma : 2018. november 29.

Budapest, ELTE

Az ELTE idén másodszor rendezte meg országos gyógytestnevelési konferenciáját Budapesten. A konferencia 2 részből állt, a délelőtti foglalkozásokon elméleti előadásokat hallhattunk, délután pedig gyakorlati tapasztalatokat szerezhettünk a különböző programok alkalmával. A konferencia kiemelt témája az volt, hogy a NETFIT mérési rendszere hogyan adaptálható a gyógytestnevelésben. Ezen kívül olyan kérdésekkel foglalkoztak az előadók, hogy milyen speciális mérési módszerek jelenthetnek segítséget a gyógytestnevelésben. Bemutatásra került mind gyakorlatban, mind elméletben a scoliometer használata és a gerincegér diagnosztikus eljárása. A 22. kerületi pedagógiai szakszolgálat munkatársa bemutatott olyan mérési technikákat, melyek segítik a gyógytestnvelésre járó tanulók felmérését a mindennapokban. A konferencia látványos, érdekes volt jól összefoglalta a jelen mérési lehetőségeket és ezek használhatóságát a gyógytestnevelés területén. Egyetemünket Dr. Béki Piroska képviselte a rendezvényen.