Interski Nemzetközi Kongresszus 2019.

Utolsó módosítás dátuma : 2019. március 26.

Dr. Béki Piroska - előadás, workshop

Az Interski 2019-ben Bulgáriában, Pamporovón tartotta nemzetközi kongresszusát, amelyen egyetemünk adjunktusa, Dr. Béki Piroska is a magyar delegáció tagjaként előadóként és workshop tartóként vett részt.

Az Interski magába tömöríti az iskolai, az amatőr és a professzionális sí szakembereket és nemzeti szervezeteiket egyaránt. Az előadás és a workshop is nagy sikert aratott a résztvevő 35 ország körében. A kongresszust 4 évenként rendezi meg a szervezet és igen rangos eseménynek számít a szakmában. A téma az egészséges alapokra építkezés, mely kierjed minden sportmozgásra az iskolában és ennek továbbépítése sportágspecifikusan.

Az előadás címe „Kill it or keep it" volt és azzal is foglalkozott, hogy hogyan építhető be a sí az iskolai tantervbe.

A kongresszuson számos ország előadását is láthattuk, mely a tanítás különböző aspektusait ragadta meg. A kongresszus alapüzenete a testtudatos mozgás, gondolkodás volt.