Innovációk a testnevelésben

Utolsó módosítás dátuma : 2018. november 29.

Innovációk a testnevelésben, különös tekintettel a kézilabda oktatására

Az Magyar Sporttudományi Társaság Sportinnovációs Bizottsága és a Magyar Testnevelőtanárok Országos Egyesülete közös szervezésben tartotta meg az Innovációk a testnevelésben, különös tekintettel a kézilabda oktatására című konferenciáját a Testnevelési Egyetem új épületében. A konferencián neves előadók beszéltek a minőségi testnevelés különös értelmezéséről. Számos előadó, mint Dr. Gombocz János professzor és Dr. Balogh László egyetemi tanár, stb, kiemelték, hogy általánosan a testnevelés nem attól lesz minőségi, hogy annak hívjuk, hanem maga a testnevelő teszi azzá. Ebben a rendszerben kiemelték azokat a körülményeket, melyek a mindennapos testnevelés előnyeit és hátrányait is jelentik. Felívták a figyelmet a képzés fontosságára nem kiemelve a kézilabda sportágat. Dr. Ökrös Csaba egyetemi tanár viszont speciálisan a kézilabda testnevelésben betöltött szerepét hangsúlyozta és részletesen bemutatta, hogyan vihető be a sportág az órai foglalkozásokra és milyen alapvető koordinációs képességek fejlesztésére van lehetőség a kézilabda speciális gyakorlatcsomagjával. Továbbá a konferencián előadást tartott az Innovációs bizottság elnöke dr. Győrfi János is, aki a kultúra és a testnevelés kérdéskörével foglalkozott és levezette a konferenciát. A konferencián egyetemünket Dr. Béki Piroska képviselte.