HuCER 2019

Utolsó módosítás dátuma : 2019. június 01.

HuCER konferencián jártak a Sporttudományi Intézet dolgozói

2019. május 23-24-én a Sporttudományi Intézet is képviseltette magát a „hazai" rendezésű HuCER 2019. Prevenció, intervenció és kompenzáció - korszerű neveléstudományi módszerekkel a korai iskolaelhagyás ellen konferencián.
A konferencián számos tematikus szekció mellett, poszter-szekciót és plenáris előadásokat hallgathattak és tekinthettek meg az érdeklődők.
A Sporttudományi Intézet munkatársai következő előadásokkal képviselték az Egyetemet és az Intézményt:

• K. Nagy Emese – Révész László: A Differenciált Fejlesztés Heterogén Tanulócsoportban tanítási-tanulási stratégia helye a Komplex Alapprogram célrendszerében.
  • Fodor Éva: Fényszennyezés-szempontú tanösvények.
  • Kiss Zoltán – Bognár József – Csáki István: A labdarúgó edzők nevelőmunkája a játékosok, a szülők és az edzők nézetei alapján.
  • Herpainé Lakó Judit – Varga Attila – Fodor Éva: A tájékozódási sportok helye és szerepe a mindennapos testnevelésben.
  • Horváth Cintia: A szülők iskolai végzettségének szerepe a fiatalok sporttal és egészséggel kapcsolatos értékrendszerére, egészségmagatartási szokásaira és a BMI-re.
  • Bognár József: A nem és a testvérek, mint meghatározó tényezők a sport komplex hatásrendszere tekintetében: általános iskolások a célkeresztben.
  • Révész-Kiszela Kinga: Tanköteles korú gyermekek iskolaérettsége tanulási- és motoros képességeik függvényében.
  • Demeter Antal – Ozsváth Miklós – Béki Piroska: Sí sportág az iskolai testnevelésben.
  • Mácsár Gábor – Bognár József – Plachy Judit: Rendészeti egyetemi hallgatók pályaválasztását befolyásoló tényezők.
  • Orbán Zoltán – Hideg Gabriella: Sportolási szokások és modern telekommunikációs eszközök népszerűségének összehasonlító vizsgálata általános iskolások szemszögéből.
  • Varga Attila – Herpainé Lakó Judit: Nappali és levelező tagozatos testnevelő tanárképzésre felvételizők IKT attitűdje.

Bognár József Intézetigazgató Úr és Révész László Intézetigazgató-helyettes Úr szekció elnökként is aktív résztvevője volt a konferenciának.

Az előadóknak gratulálunk és további sikeres kutatói munkát kívánunk.