COVID-19 veszélyhelyzeti módosítás a felvételi követelményekben

Utolsó módosítás dátuma : 2020. május 20.

SPORTTUDOMÁNYI INTÉZET

Sport- és rekreációszervezés BSc:
A járványügyi helyzetre való tekintettel a következő változások lesznek a felvételi eljárásban:
1. NEM TARTUNK ALKALMASSÁGI vizsgát.
2. Az alkalmassági tekintetében mindenki MEGFELELT minősítéssel vehet részt a felvételi eljárásban.
3. Minden jelentkezőnek egyéni NYILATKOZATOT kell adnia arról, hogy egészségi állapota alapján alkalmas a jelentkezésre és a szak elvégzésére.

a. A kitöltött és aláírt nyilatkozatot az Egyetem e-learning oldalára PDF formátumban kérjük majd feltölteni. A belépés részleteiről később kap személyes értesítést minden jelentkező.
b. A feltöltés határideje: 2020. július 1.
c. FONTOS: a nyilatkozat hiányában nem nyerhet felvételt a szakra. A nyilatkozat formanyomtatvány megtalálható:

4. A sikeres felvételi után a sportorvosi igazolást legkésőbb 2020. szeptember 30-ig kérjük bemutatni a Sporttudományi Intézet titkárságán.

Szakmai (sport) kérdések esetén a felvi.sporttudomany@uni-eszterhazy.hu  címen jelezhetik a problémát, a felvételi eljárással kapcsolatos tájékoztatást a Felvételi és Képzésszerezési Osztály ( felvi@uni-eszterhazy.hu  ) végzi.

Osztatlan tanári testnevelő tanár:
1. NEM TARTUNK MOTOROS ALKALMASSÁGI VIZSGÁT.
2. Az alkalmassági vizsgához tartozó BIOLÓGIA elméleti vizsgát viszont megtartjuk, melynek formája ONLINE ÍRÁSBELI lesz. Az ezzel kapcsolatos tudnivalókat, belépési információkat az elkövetkező hetekben kapja meg minden jelentkező. Letölthető dokumentum:Letölthető dokumentum
3. Az alkalmas/nem alkalmas minősítés kizárólag a biológia online elméleti modul függvénye.
4. Minden jelentkezőnek egyéni NYILATKOZATOT kell adnia arról, hogy egészségi állapota alapján alkalmas a jelentkezésre és a szak elvégzésére.

b. A feltöltés határideje: 2020. július 1.
c. FONTOS: a nyilatkozat hiányában nem nyerhet felvételt a tanári szakra. A nyilatkozat formanyomtatvány megtalálható: https://sporttudomany.uni-eszterhazy.hu/public/uploads/eu-nyilatkozat-2020-02-korrekturazva-20-04-27-pdf_5eaa92bf45128.pdf

5. A sikeres felvételi után a sportorvosi igazolást a legkésőbb 2020. szeptember 30-ig kérjük bemutatni a Sporttudományi Intézet titkárságán.

Rövid ciklusú testnevelő tanár (2, 4, 5 félév):
1. NEM TARTUNK MOTOROS ALKALMASSÁGI VIZSGÁT.
2. Minden jelentkező ALKALMAS minősítéssel vesz részt a felvételi eljárásban.
3. A személyes motivációs beszélgetés helyett egy maximum 2 oldalas motivációs levelet kérünk feltölteni az Egyetem e-learning oldalára. A belépés részleteiről később kap személyes értesítést minden jelentkező. A feltöltés határideje: 2020. június 30.
A rangsorolás a motivációs levélre adott pontszámok alapján kerül megállapításra. A motivációs levélben kérünk utalni a következőkre:

a. tájékozottság a testnevelésben és a sportban,
b. az eddigi tanulmányok és tapasztalatok során megszerzett sporttudományos ismeretek átfogó alkalmazása,
c. a testnevelő tanári pályához szükséges személyes motívumok és attitűdök bemutatása.

d. formai követelmények letölthetőek innen: Letölthető dokumentum

b. A feltöltés határideje: 2020. június 30.

Edző BSc:
Kérjük, a felvételi problémamentes lebonyolítása érdekében az alábbi linken található kérdőívet kitölteni szíveskedjen: https://www.uni-eszterhazy.hu/edzoszak_felveteli/
A járványügyi helyzetre való tekintettel a https://felvieger.uni-eszterhazy.hu/hu/erettsegi-kpz/alapkepzes/felveteli-vizsgakovetelmenyek-1688  oldalon elérhető felvételi vizsgakövetelmények az alábbiak szerint változnak.
Mentesül a felvételi vizsga alól és maximális 200 pont kap az a jelentkező, aki

a. felnőtt korosztályban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által szervezett Olimpiai játékokon vagy Világbajnokságon vagy Európa Bajnokságon sportolóként vagy edzőként saját sportágában 1-3. helyezést ért el;
b. felnőtt korosztályban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által szervezett Olimpiai játékokon vagy Világbajnokságon vagy Európa Bajnokságon sportolóként vagy edzőként saját sportágában 4-6. helyezést ért el.

BIOLÓGIA ÍRÁSBELI (0-50 pont):
Eredeti követelmények szerint ( https://felvieger.uni-eszterhazy.hu/hu/erettsegi-kpz/alapkepzes/felveteli-vizsgakovetelmenyek-1688  ), ONLINE módon.
SPORTÁGI ELMÉLET (0-60 pont):
Eredeti követelmények szerint, ONLINE módon. Várható időpontja: 2020. június 29-i hét.
Az ONLINE vizsgákkal kapcsolatos tudnivalókat, a belépéshez szükséges információkat az elkövetkező hetekben kapja meg minden jelentkező.
SPORTÁGI GYAKORLAT (0-90 pont):
Mentesül a sportági gyakorlat vizsga alól és maximális 90 pont kap az a jelentkező, aki felnőtt korosztályban, Nemzeti vagy Országos Bajnokságon sportolóként vagy edzőként saját sportágában 1. helyezést ért el.
Sportági gyakorlati vizsgát nem tartunk.
A megszerezhető pontok számítása:
90 pont: felnőtt válogatott versenyző vagy válogatott edző;
80 pont: utánpótlás válogatott (U-14-től) versenyző vagy minimum 3 év edzői gyakorlat;
70 pont: első osztályú versenyző vagy nem felsőfokú edzői végzettség;
60 pont: másodosztályú (NB II-es) versenyző vagy szövetségi utánpótlás program résztvevő;
50 pont: országos versenyrendszerben versenyző vagy hivatalos sportági közreműködő (játékvezető, sportszervező, statisztikus, elemző, stb.);
40 pont: regionális versenyrendszerben versenyző vagy sportági közreműködő (játékvezető, sportszervező, statisztikus, elemző, stb.);
További pontok: két feltétel együttes teljesülése esetén a magasabb pontszám +5 pont az érvényes.
A sporteredményeket az adott sportág országos (vagy regionális, megyei, városi) sportági szakszövetsége által kiállított hivatalos dokumentummal kell igazolni, amelyeket a Sporttudományi Intézet vezetője fog elbírálni.
Az eredményekről, edzői tevékenységekről és sportszakmai munkáról szóló hivatalos igazolást az Egyetem e-learning oldalára kérjük feltölteni. A belépés részleteiről később kap személyes értesítést minden jelentkező.
A feltöltés határideje: 2020. június 26.